مارادونا پرست ها!

مارادونا پرست ها!

و اینک مجنون ترین پرستش کنندگان

خیلی ها در درست بودن این حرف که «مارادونا یکی از اسطوره های فوتبال دنیاست» شک ندارند. ولی ماجرا از زمانی عجیب می شود که آدم هایی در دنیا پیدا می شوند که یک فرقه جدید را به نام «مارادونیانا» یا «معتقدان به مارادونا» ایجا د می کنند تا او را در حد پرستش گرامی بداند.

کسانی که به این فرقه عجیب باور دارند می گویند: در تمام دنیا و در طول تاریخ هیچ فوتبالیستی بهتر از مارادونا زاده نشده و هیچ وقت هم به دنیا نخواهدآمد.
فرقه «مارادونین» در ۳۰ اکتبر ۱۹۹۸ میلادی (۱۳۷۷) ایجاد شده.خاستگاه آن را شهر «روساریو» عنوان کرده اند. موسسان این فرقه می گویند: این فرقه به اندازه تمام طرفداران مارادونا پیرو دارد. اما کسانی که عضو کلیسای «مارادونیانا» هستند، تعدادشان ۱۲۰ تا ۲۰۰ هزار نفر در دنیا برآورد می شود.

طرفداران این مراسم خاص حتی یک عبادتگاه یا کلیسای خاص هم به نام مارادونا ساخته اند.آن ها عبارت D10S را به عنوان یک رمز باشگون بر سر در این عبادتگاه حک کرده اند. D که ابتدای این عبارت آمده، در زبان اسپانیایی اولین حرف نام خداست.۱۰ نیز شماره اولین پیراهن آقای فوتبالیست است.

پیروان این فرقه «مارادونا» را به حدی جدی گرفته اند که می گویند او پسر خداست که برای انجام ماموریتی مهم به کره زمین برگشته است. بعد از اعلام خبر ابتلای فوتبالیست آرژانتینی به اعتیاد، تعداد پیروان فرقه مارادونا کم شد.عده ای در توجیه این اتفاق گفتند: درست است که او الهه فوتبال است اما در زندگی معمولی اش ممکن است خطا داشته باشد.

درباره نویسنده